Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. (více informací)
Hledat

O značce Otma

Tradiční česká značka Otma Vám nabízí tomatové výrobky prémiové kvality. Ať už si vyberete kečupy, protlaky, hotové a přílohové omáčky, sterilovaná rajčata či luštěniny, s výrobky řady Otma si vychutnáte ten pravý gurmánský zážitek.

Historie

Historie výrobků značky Otma se začala psát v roce 1937, kdy Otakar Machálek založil v Mařaticích v Uherském Hradišti továrnu na výrobu ovocných a zeleninových konzerv. Podnik se tehdy rozhodl pojmenovat podle počátečních písmen svého jména a příjmení. Název se ujal a neformálně používal i po druhé světové válce, kdy byl závod znárodněn a stal se z něj státní podnik Biochema.

Výroba konzervovaných produktů v Mařaticích pokračovala i po revolučním roce 1989. Tehdy byla společnost vrácena původním majitelům a vrátila se také k původnímu, mírně upravenému, názvu: Otma – Sloko, s. r. o.

V roce 1999 celý podnik odkoupila česká potravinářská společnost Hamé, která pod značku Otma zařadila výrobky prémiové kvality a pokračovala ve výrobě v tomto tradičním českém závodě.

Zázemí velké firmy Hamé umožnilo tento závod postupně zmodernizovat tak, aby splňoval všechna přísná kritéria potravinářské výroby. Kvalifikovaní zaměstnanci jsou v současnosti spolu s moderním vybavením a řízenými pracovními postupy zárukou produkce kvalitních potravin pro všechny naše zákazníky.

Dobové designy výrobků značky Otma
Nádvoří závodu Biochema, rok 1946

Současnost

Značka Otma má dlouholetou tradici nejen v České republice, ale také na Slovensku. Milovníci tomatových výrobků si mohou vybrat z celé řady kečupů, přílohových i hotových omáček, sterilovaných rajčat, fazolí a samozřejmě také protlaků či pyré. Výrobky té nejvyšší kvality jsou pak k dostání pod značkou Otma Gurmán.

Produkty Otma usnadňují přípravu pokrmů nejen v domácnosti, ale i na dovolených, při grilování s přáteli či posezení si jenom tak na zahradě.

Receptury všech našich výrobků byly vyvinuty tak, aby pokrmům dodaly tu správnou lahodnou chuť, kterou mají Češi i Slováci tak rádi. Česká značka Otma prostě rozumí Vaší chuti.